Šie pratimai padės įveikti jausmus įvairiais išsiskyrimo laikotarpiais.

  • Įsigykite dienoraštį.

Užrašykite savo jausmus ir mintis.

Tai padeda aiškiau suvokti daugelį procesų, viską, kas jus jaudina, patikėkite dienoraščiui. Šitaip sunkiausiais laikais įsigysite patikimą palydovą.

  • Būkite aktyvi(us) fiziškai.

Kol liūdo siela, visą dėmesį sutelkite į kūną. Sportuokite, bėgiokite, dirbkite sode, tvarkykite butą, vaikščiokite po kalnus – nesvarbu, ką Jūs darysite, prievartaukite savo kūną, išsikraukite. Jokiu būdu nesėdėkite sustingęs(usi) name, nes tik sustiprės depresinės nuotaikos. Fizinis darbas atitrauks dėmesį, suteiks paguodą:: jei siela ir paliko Jus nelaimėje, kūnas vis dar funkcionuoja.

  • Išmeskite jo(s) daiktus.

Jei partneris išsikėlė, pašalinkite visus jo daiktus. Supakuokite viską į dėžę ir išneškite į rūsį. Būtų dar geriau, jei ji(s) savo daiktus iškart susirinktų ir išsineštų. Jei tai neįmanoma (kadangi atsiskyrę gyvenate viename name/bute), nubrėžkite griežtą ribą tarp abiejų sričių. Jūsų asmeninėje namo/buto dalyje partnerio daiktams vietos nėra.

Nedarykite klaidos ir iš seno prieraišumo neatlikinėkite buvusiam partneriui namų ūkio ar šiaip kokių darbų. Visa tai dabar jau jo reikalas.

  • Jokių senų ritualų.

Venkite sentimentalumo priepuolių ir negaivinkite skausmingų prisiminimų. Taigi: negerkite iš meilės jo mėgstamo vyno, nevirkite jo mėgstamo valgio, nuolat nesiklausykite „mūsų dainos“, neikite pasivaikščioti į tas vietas, kur ankščiau susiglaudę vaikščiojote dviese. Sąmoningai ir nuosekliai atsisakykite šių ritualų. Tai labai padės susikurti asmeninį gyvenimą.

  • Stenkitės bendrauti su draugais.

Dabar artimi draugai ar tėvai – idealiausi guodėjai. Ten galite išsiverkti, Jūs nesate viena(s), kai liūdite. Su draugais galite elgtis šiek tiek egoistiškai. Galite pasakotis apie sielvartą kiek tik norite – bent jau kol draugai Jus sustabdys.

  • Neslėpkite santykių pabaigos.

Pasisakykite savo draugams ir pažįstamiems, kad partneris Jus paliko. Paaiškinkite jiems situaciją. Taip draugams bus lengviau išvengti keblių susitikimų su Jumis ar Jūsų buvusiu partneriu. Bandymai nuslėpti neturi jokios prasmės – dažniausiai gandai apie krizes plinta vėjo greičiu.

  • Neslopinkite liūdesio.

Neslėpkite ašarų, geriau išsiverkite. Tai šiek tiek apramins skausmą. Visiškai išsiverkus (tai įvyks ne per dieną ir ne per naktį, o reikės ilgesnio laiko), sumažės ir skausmas. Praradimo jausmas po kurio laiko atbuks savaime. Taip kūnas pats sau padeda, kadangi dirgiklis jį taip dirgina, jog jis nebesugeba daugiau pakelti.

Pabandykite garsiai pasakyti: „Aš žinau, kad partnerystė baigėsi ir susitaikau su tuo“. Tai nebus lengva, Jums, ko gero, teks nugalėti didelį vidinį pasipriešinimą. Bet kiekvieną kartą, kai tik ištarsite šį sakinį, būsite pakeliui į naują gyvenimą.

  • Nesidairykite atgal.

Prisiminimai ir taip užplūsta, vargu ar juos sulaikysite. Tačiau:  baikite gailėtis praeities, žiūrėkite priekin. Metai, kuriuos praleidote kartu su partneriu, prabėgo negrįžtamai. Norint kurti naują ateitį, teks susitaikyti su šiuo faktu. Net jei laikotarpis ir buvo puikus – išgyvensite dar daug laimingų akimirkų. Sprendžiate tik Jūs.

  • Neieškokite kontakto su senuoju partneriu.

Kai kurių pokalbių neįmanoma išvengti, bet apribokite ryšius, šnekėkitės tik pačiais svarbiausiais klausimais. Jei išsiskyrimo skausmas vis dar intensyvus, geriausiai prisilaikyti visiškos abstinencijos. Neskambinkite jam/jai. „Atsitiktinai“ neieškokite jo mėgiamiausiuose restoranuose. Iškart po išsiskyrimų tokie susitikimai beveik visuomet baigiasi katastrofiškai. Skausmas vėl paaštrės, partneris negalės Jūsų nuraminti, garantuotai teks eiti namo sujauktais jausmais ir drebančiomis rankomis.

  • Nesvajokite apie antrą šansą.

Jei norite bandyti kovoti už savo meilę, iš pradžių atsakykite į klausimą: „Ar mano viltis pradėti iš pradžių yra pagrįsta?“ Nebandykite sau meluoti. Ar tikrai yra požymių ir galimybių, leidžiančių atkurti santykius? Užsirašykite šiuos požymius ir pagrįskite. Nuodugniai paanalizuokite šios vilties pagrindą. Turėkite porą valandų laiko, bet nieko negerkite. Alkoholis silpnina sugebėjimą stebėti, o veikiamas alkoholiu žmogus labiau linkęs save apgaudinėti. Tada vaizdas apie Jūsų santykius neturės nieko bendro su realybe. Be to, kiekvienas, išgėręs pakankamą kiekį alkoholio, linkęs meluoti ir pervertinti save bei partnerį.

Galiausiai, vieną dieną Jūs suprasite, kad vilties nebėra. Turėkite pakankamai drąsos pripažinti šį faktą.

 

 

                                                            Pagal Susanne Stein knygą

                                                            „Kai sudūžta meilė. Tinkamiausia pagalba

                                                            išsiskyrimo skausmui įveikti.“

Naujienos

Renkama nauja Savęs pažinimo terapinė grupė su meno elementais

Jau nuo balandžio 19 dienos iki birželio 7 dienos (viso 8 susitikimai).

Grupė skirta santykių su aplinkiniais ir su savimi nagrinėjimu, pasitikėjimą savo jėgomis ugdymui. 

Skaityti daugiau...

Nudažykite savo dviratį

            Taip jau būna gyvenime: kaip degi kažkokią idėja, patvirtinimą randi visai netikėtuose vietose... Taip nutiko ir man. Aistringai įtikėjusi terapinio piešimo nauda, 

Skaityti daugiau...

Konsultacija internetu


Konsultacija internetu elektroniniais laiškais – tai patogus būdas gauti reikiamą pagalbą neatsitraukiant nuo kompiuterio ir neišeinat iš savo namų ar biuro.
Skaityti daugiau...